LIVE

2017

26 november, CAFÉ NäRA Borås, Sweden

25 november, KAFÉ ÅSGATAN 2 Järna, Sweden

24 november, CAFÉ KULTUR Sundbyberg, Sweden

23 november, KAFÉ 44 Stockholm, Sweden (+ Henrik Franzén & Fria Progg, Välbehagsorkestern)

4 november, STORA CIRKEL FÖRENING Bergsjö, Sweden

26 october, HOPPENWORTH & PLOCH Frankfurt, Germany

25 october, THE EARLY BIRD Innsbruck, Austria

24 october, JOS FRITZ CAFE Freiburg, Germany

19 october, LICHTUNG Cologne, Germany

18 october, BRAUSE Düsseldorf, Germany

17 october, ROSI Gelsenkirchen, Germany

12 october, PRINZ WILLY Kiel, Germany (+ Summer Crowd Stereo)

10 october, BARBARABAR Hamburg, Germany (+ Summer Crowd Stereo)

9 october, HELDENBAR Bremen, Germany (+ Summer Crowd Stereo)

9 september, ÅVÄGEN 9 Jättendal

19 august, GRANSTOCK Bollnäs (+ Linnea & Samantha, Mobae…)

19 august, LJUDKLUBBEN Kulturkossan, Järvsö

19 august, BOA Hudiksvall

15 july, KROKSLUND Åmot

 

2016

27 september, KAFÉ 44 Stockholm (+ S.K.E.V, Henrik Franzén & Fria Progg)

25 september, BENGANS Göteborg

24 september, BLUE VELVET Borås (+ Vide, Orion Hill & His Holy Kings)

23 september, JOHANNESKYRKAN Göteborg

15 juli, HEMLIGT Hemligt

17 juni, THE BELL Hudiksvall (w Härjet)

11 juni, MAKE MUSIK STHLM 2016 Stockholm

19 april, PSB Stockholm (+ Härjet)

15 april, DIRTY RECORDS Göteborg

13 april, KoM MUSIK & BAR Göteborg

9 april, KULTURKOSSAN Järvsö

 

2015

22 augusti, Jensfest Ölsta Folkpark Färingsö (+ Lothar)

 

2014

11 december, Arton.78 Söderhamn (+ Olle Andersson)

5 oktober, Jakobs kyrka Hudiksvall (Privat)

29 augusti, Sundsvall Block Party Sundsvall (+ Tjyvnästet, Flykten mfl)

7 augusti, Kulturlidret/Kulturkossan Järvsö (+ Niklas Karlsson)

2 augusti, Subscene festival Forsa (+ Kombat Katz, Fuffens, Howlin’ Keys mfl)

23 maj, Henriksberg Göteborg (headline: Bodinrocker)

 

2013

7 september, Teatern Hudiksvall (+ Bängmans Skalpell)

 

2012

17 oktober, Wivex Sundsvall

6 oktober, Coasters Skellefteå (headline: Anders F Rönnblom Band)

5 oktober, Kulturens hus Luleå (headline: Anders F Rönnblom Band)

4 oktober, Östersjälands bygdegård Älandsbro (headline: Anders F Rönnblom Band)

3 oktober, Hogges Hudiksvall (headline: Anders F Rönnblom Band)

2 oktober, CC puben Gävle (headline: Anders F Rönnblom Band)

24 augusti, Stenegård Järvsö (+ Lars Bygdén, Fuffens, Flanhell, Signe Tagg…)

18 augusti, Rogsta staketlösa Rogsta

21 juli, Loses festivalen Gustavsfors (+ Foggies, Niklas Karlsson mfl)

7 juli, Humla visfestival Ljusdal (+ AFR Band mfl)

5 maj, Teaterverkstan Bollnäs (+ Pierre Ström, Foggies mfl)

13 april, Ljusbacken Delsbo (+ Foggies mfl)

10 februari, Galleri Obstinat Stockholm

 

2011

29 oktober, Järnsta Kulturförening Nordingrå (headline: Anders F Rönnblom Band)

28 oktober, O´learys Söderhamn (headline: Anders F Rönnblom Band)

27 oktober, Glashuset, Rosehills Ljusdal (headline: Anders F Rönnblom Band)

26 oktober, CC-Puben Gävle (headline: Anders F Rönnblom Band)

22 oktober, VMK50CC @ Smedjan Stocka

27 september, Blå gården Gnarp

15 september, Klubb Sockerdricka Stockholm (+ Topprovdjur)

20 juli, Halvhemlig gäst Rogsta hembygdsgård (+ Gula Hjälmarna..)

19 juli, Pensionatet Mellanfjärden

16 juli, Rock vid havet Hölick (+ Pernilla Andersson, Hälsingland Underground..)

13 juli, Rosehills Ljusdal (headline: Eldkvarn)

28 maj, Klint-Olle galan Delsbo (+ Teater Agatha..)

16 april, Nya Puben Ljusdal

15 april, Skål Stockholm

3 mars, Hi Jazz Uppsala (+ Anna Frank)

18 februari, Kulturkossan Järvsö (+ Moa Silver)

27 januari, Sigurdsgatan 25 Västerås (+ Anna Frank)

 

2010

4 december, Alnö kyrka Sundsvall (private)

6 november, Hotel Strand Sundsvall (private)

16 september, Hemligt Hemligt (+ Hemligt)

12 augusti, Djursta Trädgård Jättendal (+ Lars Krantz)

1 augusti, Tre Bockar Hudiksvall (+ Sam Rocket..)

29 juli, Folkets Hus Stocka

17 juli, Bergsjöparken Bergsjö (+ Jon Olov Woxlin..)

8 juli, Café August Hudiksvall (w Oskar Gyllenhammar)

26 juni, Bergsjö kyrka Bergsjö (+ Nordanstigs spelmanslag..)

 

2009

13 september, Mosebacke Stockholm (+ Jenny Almsenius, Esbjörn Hazelius m.fl)

22 augusti, Borgarparken Hudiksvall (+ Sigge Hill, Py Bäckman m.fl)

15 augusti, Smedjan Sörfors (+ Lars Bygdén, Leif Nyberg m.fl)

14 augusti, Restaurang Sjömärket Mellanfjärden (+ Jens Gustavson)

31 juli, Bistro Hi Jazz Uppsala (Lärka, Hedqvist, Hillström&Billy)

22 juli, Playwood Edsbyn (+ Karla-Therese Kjellvander & The Rockbridge Brothers m.fl)

27 juni, Humla Visfestival Ljusdal (+ Nina Ramsby, Kajsa Grytt m.fl)

30 maj, Bergsjögården Bergsjö (w Lady Loveless)

29 maj, Stereotype festival Hudiksvall (w Lady Loveless)

24 april, Café August Hudiksvall (Lärka, Hedqvist, Hillström&Billy)

20 mars, Folkets hus Hudiksvall (+ Hillström & Billy m.fl)

6 mars, Gamla Kyrkan Östersund (+ Jens Gustavson)

19 februari, Pub Nitton Uppsala (Lärka, Hedqvist, Hillström&Billy)

24 januari, Restaurang M Östersund (+ Jens Gustavson)

24 januari, Kafé Tingshuset Östersund (+ Jens Gustavson)

 

2008

28 december, Sliperiet Örnsköldsvik

INSTÄLLT! 28 november, Tantogården Stockholm (“3x3x3” Lärka, Kinski, Hillström&Billy + fler)

19 november, Pipeline Onsdagscafé Sundsvall (“3x3x3” Lärka, Kinski, Hillström&Billy)

12 november, Bara Vi: Bara Unplugged Stockholm (“3x3x3” Lärka, Kinski, Hillström&Billy + Marty&Gus)

11 november, Haket, Club Scendraget Göteborg

26 oktober, Hemligt Hemligt

1 augusti, Brukscaféet Strömbacka (+ Lisa Andersson)

28 juni, Humla Visfestival Ljusdal (+ Caj Karlsson, Anders F Rönnblom m.fl)

27 maj, ingedunkadunkafestivalen Bollnäs (+ Leffe P, Green is not your enemy m.fl)

28 april, Måsen Stocka

28 januari, Odd Fellow Hudiksvall

 

2007

8 december, HAUSBAR Lüneburg, Tyskland

6 december, Hasenschaukel Hamburg, Tyskland (+ Paul Henning och Tine Kreich)

2 december, Zeche Zollverein Essen-Katernberg, Tyskland (+ Bara Fyra)

1 december, Zeche Zollverein Essen-Katernberg, Tyskland (+ Bara Fyra)

29 september, Röda bonden Edsbyn (med Bullegrims Band m.fl)

28 juli, Bergesbofestivalen Trönö (+ Hellsingland Underground m.fl)

26 juli, Brukscaféet Strömbacka

5 juli, Gatufesten Sundsvall

10 juni, Kafé Schmäck Umeå

9 juni, Droskan Umeå (huvudakt: Anders F Rönnblom Band)

9 juni, Hagaplanfesten Umeå (+ Karamazov m.fl)

8 juni, Vita Björn Umeå

2 juni, Hudik Wall Of Sound Hudiksvall

29 maj, ingedunkadunkafestivalen Bollnäs (+ Leffe P, John Olov Woxlin m.fl)

19 april, Café Hängmattan Göteborg (+ Peter Rudvall och Alexandra Wennersten)

18 april, Café Deed Örebro (+ Jonny The Moonliner)

27 mars, Cornelisrummet, Mosebacke Stockholm (+ Ulf Stureson)

25 mars, Bacchi Wapen Stockholm (+ Stefan Demert m.fl)

22 februari, Pub Nitton Uppsala

31 januari, Teatern Hudiksvall (+ Dan Fägerquist och Sfwarta Hwisor)

27 januari, Gyldene laxen Hudiksvall

 

2006

26 december, Gyldene laxen Hudiksvall

21 december, Keramikbrunnen Hudiksvall (+ Ulrika Beijer, Rickard Nilsson)

12 december, Café Symfoni, Krokanen Bollnäs (+ Mohlavyr m.fl)

8 december, Stadt Hudiksvall

3 december, Möljen Hudiksvall

21 oktober, Pipeline Sundsvall (huvudakt: Britta Persson)

30 september, Trubadurstämman Torpshammar (+ Ewert Ljusberg, Jens Gustavson m.fl)

28 september, TV4 Mitt Sundsvall

21 juli, Långvindsdagarna Långvind (+ Engmans Kapell m.fl)

14 juli, Teatern Mellanfjärden (+ Per Eggers, Lennart Eriksson m.fl)

6 juni, Köpmanberget Hudiksvall

27 maj, Antons Skafferi Sundsvall

21 april, Folkets Hus Hudiksvall (+ Ulrica Beijer m.fl)

25 mars, CuLTUREN Västerås (+ Thomas Di Leva, Jonny The Moonliner m.fl)

 

2005

13 november, Pålsgården Stöde

12 november, Antons skafferi Sundsvall

6 november, Mosebacke Stockholm

13 oktober, KOM Musik & Bar Göteborg

7 oktober, Hudiksvalls teater Hudiksvall (huvudakt: Shima)

28 september, Pipeline Sundsvall

21 september, Jam Akustiskt Stockholm (+ Joe Algeri m.fl)

13 september, TV4 Nyhetsmorgon Stockholm

10 september, Swartz i Underjorden Norrköping

8 september, Liveklubben Hudiksvall

17 augusti, SR P4 Västernorrland Sundsvall

13 augusti, Bock Rock Bollnäs (+ Bullegrims Band m.fl)

14 juli, Ingalunda Gård Hedvigsfors (+ Ulf Stureson och Kåre Wigforss)

 

2004

26 november, Domsaga Sundsvall (+ Vijaya och The Grand Opening)

22 oktober, Sveateatern Sundsvall (+ Pölsa ensemblen)

14 oktober, Pub Nitton Uppsala

13 oktober, Katalin Uppsala (huvudakt: Stefan Sundström)

25 september, Solhuset Ljusdal

25 juli, Café Ingalunda Hedvigsfors

18 juni, Swartz i Underjorden Norrköping

21 maj, Matgalleriet Hudiksvall

15 maj, Sveateatern Sundsvall

4 mars, Klubb Nebraska Gävle (+ Simon Stadell)

 

2003

28 november, 316 Kubik Hudiksvall

24 april, Klubb Nebraska Gävle (+ Elka och Martin Almgren)

15 mars, Odd Fellow Hudiksvall

 

2002

22 december, Ett Rum & Kök Östersund

4 juli, Hembygdsgården Jättendal