LIVE

2017

26 november, CaFÉ NÄRA Borås, Sweden

24 november, CaFÉ KULTUR Sundbyberg, Sweden

25 october, THE EARLY BIRD Innsbruck, Austria (+ Summer Crowd Stereo)

24 october, JOS FRITZ CAFE Freiburg, Germany (+ Summer Crowd Stereo)

19 october, LICHTUNG Cologne, Germany (+ Summer Crowd Stereo)

18 october, BRAUSE Düsseldorf, Germany (+ Summer Crowd Stereo)

17 october, ROSI Gelsenkirchen, Germany (+ Summer Crowd Stereo)

12 october PRINZ WILLY Kiel, Germany (+ Summer Crowd Stereo)

10 october  POOCA BAR Hamburg, Germany (+ Summer Crowd Stereo)

9 october  HELDENBAR Bremen, Germany (+ Summer Crowd Stereo)

9 september ÅVÄGEN 9 Jättendal

19 august, GRANSTOCK Bollnäs (+ Linnea & Samantha, Mobae…)

19 august, LJUDKLUBBEN Kulturkossan, Järvsö

19 august, BOA Hudiksvall

15 july, KROKSLUND Åmot

 

2016

27 september, KAFÉ 44 Stockholm (+ S.K.E.V, Henrik Franzén & Fria Progg)

25 september, BENGANS Göteborg

24 september, BLUE VELVET Borås (+ Vide, Orion Hill & His Holy Kings)

23 september, JOHANNESKYRKAN Göteborg

15 juli, HEMLIGT Hemligt

17 juni, THE BELL Hudiksvall (w Härjet)

11 juni, MAKE MUSIK STHLM 2016 Stockholm

19 april, PSB Stockholm (+ Härjet)

15 april, DIRTY RECORDS Göteborg

13 april, KoM MUSIK & BAR Göteborg

9 april, KULTURKOSSAN Järvsö

 

2015

22 augusti, Jensfest Ölsta Folkpark Färingsö (+ Lothar)

 

2014

11 december, Arton.78 Söderhamn (+ Olle Andersson)

5 oktober, Jakobs kyrka Hudiksvall (Privat)

29 augusti, Sundsvall Block Party Sundsvall (+ Tjyvnästet, Flykten mfl)

7 augusti, Kulturlidret/Kulturkossan Järvsö (+ Niklas Karlsson)

2 augusti, Subscene festival Forsa (+ Kombat Katz, Fuffens, Howlin’ Keys mfl)

23 maj, Henriksberg Göteborg (headline: Bodinrocker)

 

2013

7 september, Teatern Hudiksvall (+ Bängmans Skalpell)

 

2012

17 oktober, Wivex Sundsvall

6 oktober, Coasters Skellefteå (headline: Anders F Rönnblom Band)

5 oktober, Kulturens hus Luleå (headline: Anders F Rönnblom Band)

4 oktober, Östersjälands bygdegård Älandsbro (headline: Anders F Rönnblom Band)

3 oktober, Hogges Hudiksvall (headline: Anders F Rönnblom Band)

2 oktober, CC puben Gävle (headline: Anders F Rönnblom Band)

24 augusti, Stenegård Järvsö (+ Lars Bygdén, Fuffens, Flanhell, Signe Tagg…)

18 augusti, Rogsta staketlösa Rogsta

21 juli, Loses festivalen Gustavsfors (+ Foggies, Niklas Karlsson mfl)

7 juli, Humla visfestival Ljusdal (+ AFR Band mfl)

5 maj, Teaterverkstan Bollnäs (+ Pierre Ström, Foggies mfl)

13 april, Ljusbacken Delsbo (+ Foggies mfl)

10 februari, Galleri Obstinat Stockholm

 

2011

29 oktober, Järnsta Kulturförening Nordingrå (headline: Anders F Rönnblom Band)

28 oktober, O´learys Söderhamn (headline: Anders F Rönnblom Band)

27 oktober, Glashuset, Rosehills Ljusdal (headline: Anders F Rönnblom Band)

26 oktober, CC-Puben Gävle (headline: Anders F Rönnblom Band)

22 oktober, VMK50CC @ Smedjan Stocka

27 september, Blå gården Gnarp

15 september, Klubb Sockerdricka Stockholm (+ Topprovdjur)

20 juli, Halvhemlig gäst Rogsta hembygdsgård (+ Gula Hjälmarna..)

19 juli, Pensionatet Mellanfjärden

16 juli, Rock vid havet Hölick (+ Pernilla Andersson, Hälsingland Underground..)

13 juli, Rosehills Ljusdal (headline: Eldkvarn)

28 maj, Klint-Olle galan Delsbo (+ Teater Agatha..)

16 april, Nya Puben Ljusdal

15 april, Skål Stockholm

3 mars, Hi Jazz Uppsala (+ Anna Frank)

18 februari, Kulturkossan Järvsö (+ Moa Silver)

27 januari, Sigurdsgatan 25 Västerås (+ Anna Frank)

 

2010

4 december, Alnö kyrka Sundsvall (private)

6 november, Hotel Strand Sundsvall (private)

16 september, Hemligt Hemligt (+ Hemligt)

12 augusti, Djursta Trädgård Jättendal (+ Lars Krantz)

1 augusti, Tre Bockar Hudiksvall (+ Sam Rocket..)

29 juli, Folkets Hus Stocka

17 juli, Bergsjöparken Bergsjö (+ Jon Olov Woxlin..)

8 juli, Café August Hudiksvall (w Oskar Gyllenhammar)

26 juni, Bergsjö kyrka Bergsjö (+ Nordanstigs spelmanslag..)

 

2009

13 september, Mosebacke Stockholm (+ Jenny Almsenius, Esbjörn Hazelius m.fl)

22 augusti, Borgarparken Hudiksvall (+ Sigge Hill, Py Bäckman m.fl)

15 augusti, Smedjan Sörfors (+ Lars Bygdén, Leif Nyberg m.fl)

14 augusti, Restaurang Sjömärket Mellanfjärden (+ Jens Gustavson)

31 juli, Bistro Hi Jazz Uppsala (Lärka, Hedqvist, Hillström&Billy)

22 juli, Playwood Edsbyn (+ Karla-Therese Kjellvander & The Rockbridge Brothers m.fl)

27 juni, Humla Visfestival Ljusdal (+ Nina Ramsby, Kajsa Grytt m.fl)

30 maj, Bergsjögården Bergsjö (w Lady Loveless)

29 maj, Stereotype festival Hudiksvall (w Lady Loveless)

24 april, Café August Hudiksvall (Lärka, Hedqvist, Hillström&Billy)

20 mars, Folkets hus Hudiksvall (+ Hillström & Billy m.fl)

6 mars, Gamla Kyrkan Östersund (+ Jens Gustavson)

19 februari, Pub Nitton Uppsala (Lärka, Hedqvist, Hillström&Billy)

24 januari, Restaurang M Östersund (+ Jens Gustavson)

24 januari, Kafé Tingshuset Östersund (+ Jens Gustavson)

 

2008

28 december, Sliperiet Örnsköldsvik

INSTÄLLT! 28 november, Tantogården Stockholm (“3x3x3” Lärka, Kinski, Hillström&Billy + fler)

19 november, Pipeline Onsdagscafé Sundsvall (“3x3x3” Lärka, Kinski, Hillström&Billy)

12 november, Bara Vi: Bara Unplugged Stockholm (“3x3x3” Lärka, Kinski, Hillström&Billy + Marty&Gus)

11 november, Haket, Club Scendraget Göteborg

26 oktober, Hemligt Hemligt

1 augusti, Brukscaféet Strömbacka (+ Lisa Andersson)

28 juni, Humla Visfestival Ljusdal (+ Caj Karlsson, Anders F Rönnblom m.fl)

27 maj, ingedunkadunkafestivalen Bollnäs (+ Leffe P, Green is not your enemy m.fl)

28 april, Måsen Stocka

28 januari, Odd Fellow Hudiksvall

 

2007

8 december, HAUSBAR Lüneburg, Tyskland

6 december, Hasenschaukel Hamburg, Tyskland (+ Paul Henning och Tine Kreich)

2 december, Zeche Zollverein Essen-Katernberg, Tyskland (+ Bara Fyra)

1 december, Zeche Zollverein Essen-Katernberg, Tyskland (+ Bara Fyra)

29 september, Röda bonden Edsbyn (med Bullegrims Band m.fl)

28 juli, Bergesbofestivalen Trönö (+ Hellsingland Underground m.fl)

26 juli, Brukscaféet Strömbacka

5 juli, Gatufesten Sundsvall

10 juni, Kafé Schmäck Umeå

9 juni, Droskan Umeå (huvudakt: Anders F Rönnblom Band)

9 juni, Hagaplanfesten Umeå (+ Karamazov m.fl)

8 juni, Vita Björn Umeå

2 juni, Hudik Wall Of Sound Hudiksvall

29 maj, ingedunkadunkafestivalen Bollnäs (+ Leffe P, John Olov Woxlin m.fl)

19 april, Café Hängmattan Göteborg (+ Peter Rudvall och Alexandra Wennersten)

18 april, Café Deed Örebro (+ Jonny The Moonliner)

27 mars, Cornelisrummet, Mosebacke Stockholm (+ Ulf Stureson)

25 mars, Bacchi Wapen Stockholm (+ Stefan Demert m.fl)

22 februari, Pub Nitton Uppsala

31 januari, Teatern Hudiksvall (+ Dan Fägerquist och Sfwarta Hwisor)

27 januari, Gyldene laxen Hudiksvall

 

2006

26 december, Gyldene laxen Hudiksvall

21 december, Keramikbrunnen Hudiksvall (+ Ulrika Beijer, Rickard Nilsson)

12 december, Café Symfoni, Krokanen Bollnäs (+ Mohlavyr m.fl)

8 december, Stadt Hudiksvall

3 december, Möljen Hudiksvall

21 oktober, Pipeline Sundsvall (huvudakt: Britta Persson)

30 september, Trubadurstämman Torpshammar (+ Ewert Ljusberg, Jens Gustavson m.fl)

28 september, TV4 Mitt Sundsvall

21 juli, Långvindsdagarna Långvind (+ Engmans Kapell m.fl)

14 juli, Teatern Mellanfjärden (+ Per Eggers, Lennart Eriksson m.fl)

6 juni, Köpmanberget Hudiksvall

27 maj, Antons Skafferi Sundsvall

21 april, Folkets Hus Hudiksvall (+ Ulrica Beijer m.fl)

25 mars, CuLTUREN Västerås (+ Thomas Di Leva, Jonny The Moonliner m.fl)

 

2005

13 november, Pålsgården Stöde

12 november, Antons skafferi Sundsvall

6 november, Mosebacke Stockholm

13 oktober, KOM Musik & Bar Göteborg

7 oktober, Hudiksvalls teater Hudiksvall (huvudakt: Shima)

28 september, Pipeline Sundsvall

21 september, Jam Akustiskt Stockholm (+ Joe Algeri m.fl)

13 september, TV4 Nyhetsmorgon Stockholm

10 september, Swartz i Underjorden Norrköping

8 september, Liveklubben Hudiksvall

17 augusti, SR P4 Västernorrland Sundsvall

13 augusti, Bock Rock Bollnäs (+ Bullegrims Band m.fl)

14 juli, Ingalunda Gård Hedvigsfors (+ Ulf Stureson och Kåre Wigforss)

 

2004

26 november, Domsaga Sundsvall (+ Vijaya och The Grand Opening)

22 oktober, Sveateatern Sundsvall (+ Pölsa ensemblen)

14 oktober, Pub Nitton Uppsala

13 oktober, Katalin Uppsala (huvudakt: Stefan Sundström)

25 september, Solhuset Ljusdal

25 juli, Café Ingalunda Hedvigsfors

18 juni, Swartz i Underjorden Norrköping

21 maj, Matgalleriet Hudiksvall

15 maj, Sveateatern Sundsvall

4 mars, Klubb Nebraska Gävle (+ Simon Stadell)

 

2003

28 november, 316 Kubik Hudiksvall

24 april, Klubb Nebraska Gävle (+ Elka och Martin Almgren)

15 mars, Odd Fellow Hudiksvall

 

2002

22 december, Ett Rum & Kök Östersund

4 juli, Hembygdsgården Jättendal